News

Království na TeenStreet (TS)

Před budkou na žádosti o víza patřící království La-Héef se tvořily dlouhé fronty. Děti i dospělí dychtivě čekali, aby se zaregistrovali na výlet na letošní Global Village: Království. Když obdrželi víza, byli odvedeni na druhý konec areálu TS.

Read more

Církve a TeenStreet (TS)

Každý rok TS přitahuje tisíce jednotlivců, kteří se na týden zaregistrují a doufají, že prožijí zážitky s Bohem a najdou nové přátele. Mnozí se přihlásí společně s mládežnickou skupinou a přijedou v počtu 50 i více členů ze své církve.

Read more

Nákupní horečka na TeenStreet (TS)

Zajímalo vás někdy, jak teenageři na TS utrácejí své kapesné? Pojďme se podívat za Lisou z telekomunikačního týmu na okružní cestě při nákupní horečce na TS 2016.

Read more

Máš umělecké vlohy?

Bůh vložil lidem jako názornou ukázku své spletité umělecké přirozenosti kreativitu v malování, poezii, hudbě a v dalších druzích umění.

Read more

Rekapitulace pátého dne TeenStreet (TS): My

Pátý den se nad TS pomalu zatahuje opona. Teenageři se ale před odjezdem ještě znovu shromáždili v hlavním sále na setkání s námětem úloha jednotlivce, než vykročí z TS do světa.

Read more

Emma, Ester & Belinda: Jeden den v životě

Poslední den na TS 2016 jsme se setkali s Emmou, Ester a Belindou. Všechny se zúčastnily TS poprvé. Mačkaly se u stolku v baru. Po posledních večerních chválách popíjely vodu a jedly hranolky.
Jméno, věk, země: Emma (15), Ester (14), Belinda (15), Dánsko

Read more

Na závodě nepršelo

Předpověď počasí předpovídala na nedělní odpoledne silný déšť. Ten bubnoval na areál TS od rozbřesku. Celé dopoledne se účastníci a fanoušci běhu modlili k Bohu, aby změnil počasí.

Read more

Oli: Jeden den v životě

Čtvrtý den jsme se na TeenStreet (TS) setkali s Olim. Byl zrovna zabrán do radostné konverzace se svými kamarády z Faerských ostrovů. Jak vypadal Oliho třetí den?
Jméno, věk, země: Oli, 16, Faerské ostrovy.
Kdy jsi vstával? Kolem 8.

Read more

Péče o děti na TeenStreet (TS)

Na TS 2016 je přes 3 800 lidí. Asi 1 600 z nich je dospělých, a ti zajišťují hladký průběh konference. Lidé slouží rozličnými způsoby. Někteří umývají nádobí, jiní vaří, další jsou lékaři a zdravotní sestry, pracovníci ochranky, uklízeči, filmaři a další.

Read more

Rekapitulace čtvrtého dne: Odtržení

Čtvrtý den na TeenStreet (TS) pokračoval v duchu tématu předchozích dní. Teenageři si připomněli úžas nad stvořením, jak se vyučovalo první den.

Read more

Jiný druh učednictví

Od té doby, co je Juliette* z Francie teenager, slýchávala o TeenStreet (TS). Nikdy se jako náctiletá TS nezúčastnila, ale po studiu a nastartování kariéry navštívila Transform – letní krátkodobý program aktivní pomoci ve Středozemní oblasti.

Read more

Tanec s anděly

Domníváte se, že tanec je celosvětovou činností? Je to něco, co lidé dělají pro pobavení nebo pro potěšení v nočních klubech a na večírcích po celém světě?

Read more

Chválící skupina na TS povzbuzuje náctileté k uctívání Boha

„Uctívání Boha je životní styl,“ souhlasí členové chválící skupinky na TeenStreet (TS). „Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že jde méně o hudbu,“ sděluje Ty. „Uctívání Boha by mělo zdůrazňovat témata jako mír, pravda, smíření, uzdravení a pohostinnost“, říká.

Read more

Úvahy z druhého dne: Kdo jsem?

Jak se vnímáte, když se podíváte do zrcadla?
Mnoho teenagerů a mladých lidí si dělá starostí s tím, jak vypadají. „Nejsem moc tlustá? Nejsem příliš hubený? Jsem hezká? Nejsem škaredý?“

Read more

Alessandra: Jeden den v životě

Třetí den jsme se s Alessandrou setkali na TeenStreet (TS) už počtvrté. Právě si v knihkupectví koupila nový zápisník a čtyři pohledy. Protože nosí na krku italskou šňůrku, zeptali jsme se jí, jak se dá srovnat dnešní oběd – těstoviny – s její národní kuchyní.

Read more

Kdo chce vést druhé, musí být služebníkem

Simon Em je na TS poprvé a slouží v telekomunikačním týmu. Pochází z Afriky. Píše o věcech z kulturního pohledu.

Read more

Nejenom dobrodružství

Ruwen Braun z Německa je letos na TeenStreet (TS) již po páté. Když jel poprvé, byl běžným teenagerem, který hledal se svými kamarády nějaké dobrodružství. Tenkrát ale ještě nevěděl, že cesta, na kterou se vydal, se bude v následujících letech opakovat. 

Read more

Rekapitulace třetího dne: Procházka

"Když se díváme do Genesis, vidíme do Božího srdce na samotném počátku a moc se nám líbí, že se Bůh procházel se svým lidem. Když jsem si tento týden četla Bibli, byla jsem ohromena tím, co jsem v Jeho srdci objevila.

Read more

Noah: Den života na TS

Druhý den na TeenStreet (TS) 2016 jsme potkali Noeho z Německa, a to v kavárně Cafe Global, která je za Global Village. Noah je na TS poprvé.
Jméno, věk, země: Noah, 13 let, Německo
V kolik jsi dnes vstával? Okolo 7:45.

Read more

Rekapitulace druhého dne: Velmi dobré

Druhý den na TeenStreet (TS) 2016 přeskočil Ronald z komunikačního teamu na šestý den stvoření. Při čtení konce první kapitoly Genesis popsal, co je na tomto dni tak zvláštní: “Bůh stvořil rozmanité druhy všech živočichů. Ale poté stvořil něco ke svému vlastnímu obrazu. To je další úroveň.

Read more

Pages